NIC Components NTP227M10TRD(40)F
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2917
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para NIC Components NTP227M10TRD(40)F.
IHS
Datasheet8 páginas4 anos atrás
NIC Components
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
500
Authorized Distributors
1
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 mΩ
25 mΩ
25 mΩ
Leakage Current
220 µA
220 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
10 %
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Peças relacionadas
NIC ComponentsNTP227M4TRV(45)F
Cap Tant Polymer 220uF 4VDC V CASE 20%( 7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343-20 0.045 Ohm 105C T/R