NIC Components NACK101M35V8X10.5TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100 uF, 35 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para NIC Components NACK101M35V8X10.5TR13F.
IHS
Datasheet6 páginas3 anos atrás
Future Electronics
Stock
1
Authorized Distributors
1
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
160 mΩ
2000 hours
Ripple Current
450 mA
300 mA
300 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
Introduction Date2002-11-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
Peças relacionadas
NIC ComponentsNAZK101M35V8X10.5LBF
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (8 X 10.5mm) SMD 0.16 Ohm 600mA 2000h 105C T/R
NACZ Series 35 V 100 uF 105 °C Ø 8 x 10.5 mm V-Chip Aluminum Electrolytic Cap
NACK Series 100 uF 25 V 20% SMT V-Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Cornell DubilierAVS107M35F24T
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (8 X 10.2mm) SMD 2.3 Ohm 140mA 2000h 85°C Automotive T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWZ 10V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TLV 35V 100muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descrições
Descrições de NIC Components NACK101M35V8X10.5TR13F fornecidas pelos seus distribuidores.
NACK Series 35 V 100 uF 6.3 x 8 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 3333
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (8 X 10.5mm) SMD 600mA 2000h 105C T/R