NIC Components NACEW470M50V6.3X8TR13F
NACEW Series 47 uF 50 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para NIC Components NACEW470M50V6.3X8TR13F.
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.53 Ω
680 mΩ
680 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
63 mA
62.4 mA
62.4 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
LTB Date2023-07-31
Peças relacionadas
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWZ 10V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Cap Aluminum Lytic 47uF 6.3V 20% (5 X 5.5mm) SMD 1.1 Ohm 105mA 1000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; Higher Temperature Reflow Rated: NACZ (M1); V-Chip
NACZ Series 47 uF 16 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Descrições
Descrições de NIC Components NACEW470M50V6.3X8TR13F fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Aluminum Lytic 47uF 50V 20% (6.3 X 8mm) SMD 3.53 Ohm 63mA 1000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitors; Wide Temperature; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2626