Nexperia 74HC4852PW-Q100,11
Dual 4-channel analog multiplexer/demultiplexer with injection-current effect control
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nexperia 74HC4852PW-Q100,11.
Future Electronics
Datasheet21 páginas15 anos atrás
IHS
SHENGYU ELECTRONICS
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
16
Logic Function
Demultiplexer, Multiplexer
Demultiplexer, Multiplexer
Number of Circuits
1
Number of Inputs
8
Propagation Delay
35 ns
2.5 ns
Low Level Output Current
25 mA
High Level Output Current
25 mA
Min Supply Voltage
2 V
2 V
Max Supply Voltage
6 V
6 V
Quiescent Current
Cadeia de suprimentos
Country of OriginThailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2012-07-12
Peças relacionadas
74HC Series 10 V Dual 4-Channel Analog Multiplexer/Demultiplexer - TSSOP-16