Nexperia 74HC14BQ-Q100,115
Inverter Schmitt Trigger, Hex, 1 Input, 14 Pins, DHVQFN, 74HC14
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nexperia 74HC14BQ-Q100,115.
IHS
Datasheet19 páginas12 anos atrás
Datasheet20 páginas14 anos atrás
NXP Semiconductors
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+642%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
Pegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
QFN
Number of Pins
14
Logic Function
Buffer, Inverter, Schmitt Trigger
Number of Circuits
6
Number of Inputs
1
Propagation Delay
38 ns
38 ns
Low Level Output Current
4 mA
4 mA
High Level Output Current
-5.2 mA
-5.2 mA
Min Supply Voltage
2 V
2 V
Max Supply Voltage
6 V
6 V
Quiescent Current
2 µA
2 µA
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Thailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2012-08-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
Peças relacionadas
Texas InstrumentsSN74HC14DR
74AHC Series 6 V 5.2 mA Surface Mount Hex Schmitt Trigger Inverter - SOIC-14
Texas InstrumentsSN74HC14DBR
6-ch, 2-V to 6-V inverters with Schmitt-Trigger inputs 14-SSOP -40 to 85
Texas InstrumentsSN74HC14PWRG4
6-ch, 2-V to 6-V inverters with Schmitt-Trigger inputs 14-TSSOP -40 to 85
onsemiMM74HC14M
74HC Series 2 to 6 V Supply CMOS Hex Inverting Schmitt Trigger - SOIC-14