Murata Power Solutions NPH15S4805IC
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15W, Hybrid
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Murata Power Solutions NPH15S4805IC.
Newark
Factory Futures
Ciiva
Elcodis
LTB Date2022-03-31
LTD Date2022-08-31
Peças relacionadas
Murata Power SolutionsNPH15S4812IC
DC DC CONVERTER 12.1V 15W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12.1V 1.3A 36V - 75V Input
Murata Power SolutionsNPH15S4815IC
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 3.4V 4.4A 15W 4-Pin Tube
Recom PowerRP15-2415SA
15W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 1 x1 1.6kV reg 2; V. In: 18-36; V. Out: 15; mA. Out: 1000
Recom PowerRP15-2415SF
15W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x1 1.6kV reg 2; V. In: 18-36; V. Out: 15; mA. Out: 1000
15W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' 2 x1 2kV reg 4:1; V. In: 18-75; V. Out: 12; mA. Out: 1250
Descrições
Descrições de Murata Power Solutions NPH15S4805IC fornecidas pelos seus distribuidores.
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5.1V 3A 15W 4-Pin Tube
DC/DC Converter; No. of Outputs:1; Output Voltage:5.1V; Output Current:3A; Power Rating:15W; Supply Voltage:48V; DC/DC Converter Mounting:PCB Through Hole; DC/DC Converter Type:Isolated; Input Voltage Max:75VDC ;RoHS Compliant: Yes
CONVERTER, DC/DC, 15W, 5.1V; DC / DC Converter O/P Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:36V to 75V; Power Rating:15W; Output Voltage:5.1V; Output Current:3A; Approval Bodies:UL; Supply Voltage:48V; DC / DC Converter Case Style:DIP; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:1.5kV; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Efficiency:89%; External Depth:50.25mm; External Length / Height:10.25mm; External Width:25.25mm; Input Voltage:48VDC; Input Voltage Max:72VDC; Input Voltage Min:36VDC; Line Regulation:0.1%; Load Regulation:0.5%; Mounting Type:Through Hole Technology; Operating Temperature Max:110°C; Operating Temperature Min:-40°C; Power Density:20W/m³; Weight:36g