Murata Power Solutions NPH15S2403IC
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 3.4V 4.4A 15W 4-Pin Tube
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Murata Power Solutions NPH15S2403IC.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
element14 APAC
Newark
Ciiva
Arrow Electronics
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-03-07
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-09-29
LTD Date2024-04-30
Peças relacionadas
Murata Power SolutionsNPH15S2415IC
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 15.1V 1A 15W 4-Pin Tube
Recom PowerRP15-2415SA
15W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 1 x1 1.6kV reg 2; V. In: 18-36; V. Out: 15; mA. Out: 1000
Murata Power SolutionsUWR-5/2000-D24E-C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 2A 10W 4-Pin Case C-2
Murata Power SolutionsNME2405DC
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.2A 1W 4-Pin DIP Tube
Descrições
Descrições de Murata Power Solutions NPH15S2403IC fornecidas pelos seus distribuidores.
NPH15S Series 15 W Single Output 3.4 V Isolated Through Hole DC/DC Converter
DC/DC Converter; No. of Outputs:1; Output Voltage:3.4V; Output Current:4.4A; Power Rating:15W; Supply Voltage:24V; DC/DC Converter Mounting:PCB Through Hole; DC/DC Converter Type:Isolated; Input Voltage Max:36VDC ;RoHS Compliant: Yes
CONVERTER, DC/DC, 15W, 3.4V; DC / DC Converter O/P Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:18V to 36V; Power Rating:15W; Output Voltage:3.4V; Output Current:4.4A; Approval Bodies:UL; Supply Voltage:24V; DC / DC Converter Case Style:DIP; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:1.5kV; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Efficiency:89%; External Depth:50.25mm; External Length / Height:10.25mm; External Width:25.25mm; Input Voltage:24VDC; Input Voltage Max:36VDC; Input Voltage Min:18VDC; Line Regulation:0.1%; Load Regulation:0.5%; Mounting Type:Through Hole Technology; Operating Temperature Max:110°C; Operating Temperature Min:-40°C; Power Density:20W/m³; Weight:36g