Murata Power Solutions MTU1D1209MC
Module DC-DC 12VIN 2-OUT 9V/-9V 0.056A/-0.056A 1W 5-Pin SMD Module Tube
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Murata Power Solutions MTU1D1209MC.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
element14 APAC
Sager Power Systems
Farnell
Ciiva
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-03-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Murata Power SolutionsMTU1D1215MC
Module DC-DC 12VIN 2-OUT 15V/-15V 0.033A/-0.033A 1W 5-Pin SMD Module Tube
Murata Power SolutionsMTU1D1212MC
Module DC-DC 12VIN 2-OUT 12V/-12V 0.042A/-0.042A 1W 5-Pin SMD Module Tube
Module DC-DC 12VIN 2-OUT 5V/-5V 0.1A/-0.1A 1W 5-Pin SMD Module Tube
Recom PowerRSD-2415
DC-DC Unregulated Power Supply Module, 2 Output, 1W, Hybrid
Recom PowerRSD-2412
Descrições
Descrições de Murata Power Solutions MTU1D1209MC fornecidas pelos seus distribuidores.
DC-DC Regulated Power Supply Module, 2 Output, 1W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - SMD SUGGESTED ALTERNATE MTU1D1209MC
DC/DC CONV, 2 OUTPUT, 12V TO 9V, 1W; DC / DC Converter Type:Isolated POL; DC / DC Converter Output Type:Fixed; Input Voltage DC Max:12V; No. of Outputs:2; Output Voltage Nom.:9V; Output Current Max:56mA, 56mA; Output Power Max:1W; DC / DC Converter Case Style:Surface Mount; Depth:8.2mm; Width:8.4mm; Height:8.2mm; Efficiency:87%; Input Voltage Max:12V; Input Voltage VDC:12V; Output Current - Max:56mA; Output Voltage Max:9V; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)