Multicomp MCSR08X7152FTL
Res Anti-Sulfured Thick Film 0805 71.5k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Multicomp MCSR08X7152FTL.
IHS
Datasheet11 páginas6 anos atrás
Tendência de 3 meses:
-10.45%
Stock
30,069
Resistance
71.5 kΩ
71.5 kΩ
71.5 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2019-09-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Res Thick Film 0805 71.5K Ohm 1% 1/8W ±100ppm SMD Paper
Yageo GroupRC0805FR-0771K5L
Res Thick Film 0805 71.5K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 71500ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res General Purpose Thick Film 0805 68k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Res General Purpose Thick Film 0805 75k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
PanasonicERJ6ENF7152V
Res Thick Film 0805 71.5K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrições
Descrições de Multicomp MCSR08X7152FTL fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
Surface Mount Thick Film Resistor, Mcsr 08 Series, 71.5 Kohm, 125 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCSR08X7152FTL
RES, 71K5, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 71.5kohm; Product Range: MCSR 08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Ceramic; Power Rating: 125mW; Resistance T