Multicomp MCSR06X7500FTL
Res Sulfur Resistant Thick Film 0603 750 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Multicomp MCSR06X7500FTL.
IHS
Datasheet10 páginas6 anos atrás
Tendência de 3 meses:
-7.09%
Stock
24,372
Resistance
750 Ω
750 Ω
750 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2013-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupAC0603FR-07750RL
Res Thick Film 0603 750 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity1622995-1
Res Thick Film 0603 750 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Res Thick Film 0603 750 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-07750RL
100Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 750 0603 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Res General Purpose Thick Film 0603 680 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
PanasonicERJ3EKF7500V
Res Thick Film 0603 750 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Multicomp MCSR06X7500FTL fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 750ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Surface Mount Thick Film Resistor, Mcsr 06 Series, 750 Ohm, 100 Mw, - 1%, 75 V Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCSR06X7500FTL
RES, 750R, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 750ohm; Product Range: MCRS Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Ceramic; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance