Multicomp MCSR04X47R0FTL
Res Anti-Sulfured Thick Film 0402 47 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Multicomp MCSR04X47R0FTL.
IHS
Datasheet8 páginas6 anos atrás
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.12%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2019-09-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0402FR-0747RL
Res Thick Film 0402 47 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F47R
Res Thick Film 0402 47 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 47ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 47 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0402FR-0747RL
Res Thick Film 0402 47 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-1347RL
Descrições
Descrições de Multicomp MCSR04X47R0FTL fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 47ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Surface Mount Thick Film Resistor, Mcsr 04 Series, 47 Ohm, 62.5 Mw, - 1%, 50 V Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCSR04X47R0FTL
RES, 47R, 1%, 0.0625W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 47ohm; Product Range: MCSR 04 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Ceramic; Power Rating: 62.5mW; Resistance Tole