Microchip MIC2790L-04VD6-T5
Supervisor with High-Accuracy, Ultra-Fast Propagation Delay and Capacitor-Progra
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Microchip MIC2790L-04VD6-T5.
SHENGYU ELECTRONICS
Datasheet0 páginashá 0 anos
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Case/Package
TSOT
Number of Pins
6
Number of Voltages Monitored
1
Reset
Active Low
Active Low
Reset Timeout
Undervoltage Threshold
Overvoltage Threshold
Watchdog Timer
Min Supply Voltage
1.5 V
Max Supply Voltage
5.5 V
Cadeia de suprimentos
Projected EOL Date2025-10-18
Country of AssemblyThailand
Country of FabricationSouth Korea
Country of OriginThailand
Manufacturer Lifecycle StatusPHAS (Last Updated: 1 day ago)
Peças relacionadas
Analog DevicesMAX6898AAZT+T
MPU Supervisor, 1.5V-5.5V supply, Active-Low, Open-Drain, 190 ms delay/500 mV threshold, TSOT-23-6
Analog DevicesMAX6896AAZT+T
ROHS3Compliant Strip Sequencer Matte Tin (Sn) supervisor 3.3V 2.9mm 167.7mW 10muA
Voltage Supervisor, Ultra Low Quiescent Current, Programmable Delay Time/ REEL
Processor Supervisor 2.79V 1 Active Low/Open Drain/Push-Pull 6-Pin TSOP T/R
Voltage Supervisor/Reset IC, Adjustable, 1 Channel, +1.5V, CMOS, PDSO6
Texas InstrumentsTPS3808G15DBVR
Low-quiescent current supervisor with programmable delay & manual reset 6-SOT-23 -40 to 125
Descrições
Descrições de Microchip MIC2790L-04VD6-T5 fornecidas pelos seus distribuidores.
Processor Supervisor 0.4V 1 Active Low/Push-Pull 6-Pin TSOT-23 T/R
MIC2790 Series 0.4 V 1.8 ms Push-Pull High Accuracy Supervisor - TSOT-23-6
Voltage Supervisor w. Reset Delay TSOT23
RS APAC
Processor Supervisor 0.404V 0.4 to 5.5V 6-Pin TSOT-23 T/R
SUPERVISOR WITH HIGH-ACCURACY, ULTRA-FAS; Threshold Voltage: 400mV; No. of Supervisors / Monitors: 1Monitors; Supply Voltage Min: 1.5V; Supply Voltage Max: 5.5V; Reset Type: Active-Low, Push-Pull; Digital IC Case: TSOT-23; No.