Analog Devices / Linear Technology LT1360CS8
50MHZ, 800V/MICRO SECOND OP AMP Operational Amplifier, 1 Func, 1500uV Offset-Max, BIPolar, PDSO8
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Upverter
Datasheet16 páginas26 anos atrás
Arrow Electronics
Linear Technology
iiiC
Jameco
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
0
Case/Package
Number of Pins
8
Number of Circuits
1
Slew Rate
800 V/µs
800 V/µs
Gain Bandwidth Product
37 MHz
37 MHz
Input Offset Voltage (Vos)
300 µV
300 µV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
93 dB
93 dB
Common Mode Rejection Ratio
79 dB
79 dB
Min Supply Voltage
3 V
3 V
Max Supply Voltage
36 V
36 V
Operating Supply Current
4 mA
4 mA
Peças relacionadas
Analog DevicesADA4895-1ARZ
Op Amp Single Low Power Amplifier R-R O/P ±5V/10V 8-Pin SOIC N Tube
Analog DevicesADA4895-1ARZ-R7
ROHS3Compliant EAR99 ADA4895 Matte Tin (Sn) op amp buffer circuit 4.9mm 6muA 350muV -125dB
Analog DevicesLT1812IS8#PBF
LT1812 - 3mA, 100MHz, 750V/µs Operational Amplifier with Shutdown
Texas InstrumentsTHS4631DDA
High Speed FET-Input Operational Amplifier 8-SO PowerPAD -40 to 85
EL5171 Series 250 MHz 5 V 800 µs Slew 8 mA Differential Driver - SOIC-8
SP Amp DIFF Line Driver Amp Single ±6V/11V 8-Pin SOIC T/R
Descrições
Descrições de Analog Devices / Linear Technology LT1360CS8 fornecidas pelos seus distribuidores.
Op Amp Single High Speed Amplifier ±18V 8-Pin SOIC N