Laird MGV0625100M-10
Surface Mount Power Inductor, Mgv Series, 10 H, 20%, Shielded, 0.129 Ohm, 2.5 A
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Laird MGV0625100M-10.
IHS
Datasheet9 páginas6 anos atrás
element14 APAC
Sager Electronics
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-06-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Molded/Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Powdered Iron 2.75A 0.128Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 2.75A 0.128Ohm DCR 2020 Automotive T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 3.1A 0.05Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal 3.2A 74mOhm DCR T/R
TAIYO YUDENNR8040T100M
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.1A 0.0442Ohm DCR 3131 T/R
TAIYO YUDENNRS8030T100MJGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3A 0.0429Ohm DCR 3131 T/R
Descrições
Descrições de Laird MGV0625100M-10 fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, SMD, 2826
High Current Molded SMT Power Inductor
FIXED IND 10UH 2.5A 129 MOHM SMD
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, LRATED
INDUCTOR, SHLD, 10UH, 2.5A, 20%
Power Inductors - SMD 10uH +/-20%
PWRIND,SMT,SHLD,LRATED 7.3X6.7X2.5MM
INDUCTOR, 10UH, 2.5A, 20%, SHLD; Inductance: 10µH; RMS Current (Irms): 2.5A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 6A; Product Range: MGV Series; Power Inductor Case: 7.3mm x 6.7mm x 2.5mm; DC Resistance