KOA Speer WK73R2JTTE202J
WK73R FIXED RESISTOR Wide 1812 (4532Metric) 1218 Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 2kOhm 1W
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para KOA Speer WK73R2JTTE202J.
Stock
11,333
Authorized Distributors
1
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
Case/Package
1218
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-24
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC2010JK-072KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 2kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512JK-072KL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 2kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RC FIXED RESISTOR Wide 1812 (4532Metric) 1218 Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 2kOhm 1W
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Thick Film 1020 1.8K Ohm 5% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TYJ202U
Resistor;Thick Film;Res 2 Kilohms;Pwr-Rtg 1 W;Tol 5%;SMT;2512;Cut Tape
Descrições
Descrições de KOA Speer WK73R2JTTE202J fornecidas pelos seus distribuidores.
2 kOhms ±5% 1W Chip Resistor Wide 1812 (4532 Metric), 1218 Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 2000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1218
RES 2K OHM 5% 1W 1812