KOA Speer WK73R2JTTE101J
WK73R FIXED RESISTOR Wide 1812 (4532Metric) 1218 Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 100Ohm 1W
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para KOA Speer WK73R2JTTE101J.
IHS
Datasheet2 páginas3 anos atrás
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Resistance
100 Ω
100 Ω
Case/Package
1218
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Peças relacionadas
TE ConnectivityCRGH2010J100R
RES SMD 100 OHM 5% 1W 2010 / 100 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film
TE ConnectivityCRGH2010J100R
Yageo GroupRC1218JK-07100RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 100Ω 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2010JK-07100RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 100Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de KOA Speer WK73R2JTTE101J fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 100ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1218
RES 100 OHM 5% 1W 1812