KOA Speer RK73H2BTTD6811F
Res Thick Film 1206 6.81K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para KOA Speer RK73H2BTTD6811F.
Upverter
Future Electronics
Farnell
Garrett
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-24.48%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
6.81 kΩ
6.81 kΩ
6.81 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Peças relacionadas
Yageo GroupRC1206FR-076K81L
SMD Chip Resistor, 6.81 kOhm, ± 1%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
PanasonicERJ8ENF6811V
Res Thick Film 1206 6.81K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ8ENF6801V
Res Thick Film 1206 6.8K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 6.2K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 7.15K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 6200ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Descrições
Descrições de KOA Speer RK73H2BTTD6811F fornecidas pelos seus distribuidores.
Resistor Thick Film 1206 6.81k Ohm 1% 1/4 Watt ±100ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
250mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 6.81kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 6.81kOhms 0.25W 1/4W
Res, 6K81, 0.25W, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD6811F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 6810ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206