KOA Speer RK73H1JTTD36R0F
Res Thick Film 0603 36 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para KOA Speer RK73H1JTTD36R0F.
Upverter
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-37.08%
Resistance
36 Ω
36 Ω
36 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0603FR-0736RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 36Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-0736RL
Res Thick Film 0603 36 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 36 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-0733R2L
Res Thick Film 0603 33.2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 33Ohm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 35.7ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descrições
Descrições de KOA Speer RK73H1JTTD36R0F fornecidas pelos seus distribuidores.
125mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 36Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 36ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES, 36R, 0.1W, 50V, THICK FILM, 0603 ROHS COMPLIANT: YES
0603 (1608Metric) 0603 RK73H 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.125W 1/8W 36Ohms ±100ppm/C
SMD Resistor 0603 36Ω ±1% 1/8W ±100ppm/℃