KOA Speer RK73B2ETTD1R2J
Res Thick Film 1210 1.2 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para KOA Speer RK73B2ETTD1R2J.
IHS
Datasheet2 páginas2 anos atrás
Farnell
Arrow Electronics
Tendência de 3 meses:
+40.32%
Stock
28,758
Resistance
1.2 Ω
1.2 Ω
1.2 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC1210JR-071R2L
500mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 1.2Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210JR-071R3L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1210 1.3Ohm 5% Paper T/R
PanasonicERJ14YJ1R2U
Res Thick Film 1210 1.2 Ohm 5% 0.5W(1/2W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P14J1R2U
Res Thick Film 1210 1.2 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-P14J1R3U
Res Thick Film 1210 1.3 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descrições
Descrições de KOA Speer RK73B2ETTD1R2J fornecidas pelos seus distribuidores.
1.2 Ohms 5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thic
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1.2ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
RK73B 1210 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1.2Ohms 0.5W 1/2W
Res, 1R2, 5%, 0.5W, 1210 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2ETTD1R2J