KOA Speer RK73B1JTTD683J
Resistor Thick Film 0603 68k Ohm 5% 1/10 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para KOA Speer RK73B1JTTD683J.
IHS
Datasheet2 páginas2 anos atrás
Newark
TME
Tendência de 3 meses:
-3.90%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Resistance
68 kΩ
68 kΩ
68 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 68000ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 68K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 62KOhm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603JR-0768KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 68kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603JR-0768KL
Res Thick Film 0603 68K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603JR-1368KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 68000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descrições
Descrições de KOA Speer RK73B1JTTD683J fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Thick Film 0603 68K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 68000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res, 68K, 5%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD683J.
0603 (1608Metric) 0603 RK73B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 68kOhms ±200ppm/C