Yageo Group RSBDC3150DQ00J
Film Capacitor, Polyester, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group RSBDC3150DQ00J.
IHS
Datasheet1 páginas2 anos atrás
Farnell
Stock
1
Authorized Distributors
3
Capacitance
150 nF
150 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2012-11-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupR82DC3150AA60J
Yageo GroupR82DC3150DQ60J
Cap Film 0.15uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQ-V1H154JL
Cap Film 0.15uF 50V PET 5% (7.3 X 4.4 X 5.5mm) Radial 5mm 105°C Bulk
Yageo GroupR82DC3150CK60J
PanasonicECQ-V1H154JL3
Cap Film 0.15uF 50V PET 5% (7.3 X 4.4 X 5.5mm) Radial 5mm Ammo Pack
Descrições
Descrições de Yageo Group RSBDC3150DQ00J fornecidas pelos seus distribuidores.
RSBDC3150DQ00J, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
0,15 U 63V |Kemet RSBDC3150DQ00J
CAP, 0.15UF, 63V, FILM, RADIAL; Capacitance: 0.15µF; Voltage Rating: 63V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: RSB Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor Terminal