Yageo Group R82IC3150Z350J
Film Capacitor, Polyester, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group R82IC3150Z350J.
IHS
Datasheet18 páginas2 anos atrás
element14 APAC
Newark
Farnell
Arrow Electronics
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Capacitance
150 nF
150 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
Introduction Date2014-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicECQ-E2154JF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2154JB
Cap Film 0.15uF 250V PET 5% (7.9 X 6.3 X 11.2mm) Radial 5mm 105°C Bulk
PanasonicECQ-E2154JF3
Ecqe(F), Met Polyester Film Cap Radial L Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E2154JF3
Cap Film 0.15uF 250V PET 5%( 7.5 X 5 X 10mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Ammo
Cap Film 0.15uF 250V PET 5%( 18 X 5 X 10.5mm) Radial Stacked 15mm 125C Automotive AEC-Q200 Bulk
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Yageo Group R82IC3150Z350J fornecidas pelos seus distribuidores.
CAP, FILM, PET, 150NF, 250V, RAD
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC RADIAL
82IC3150Z350J, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
0,15 U 250V |Kemet R82IC3150Z350J
CAP, 0.15µF, 250V, 5%, PET, RADIAL; Capacitance: 0.15µF; Voltage Rating: 250V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: R82 Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor Ter