Yageo Group R75QR36804000J
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group R75QR36804000J.
Newark
Datasheet38 páginas2 anos atrás
Datasheet1 páginas9 anos atrás
Datasheet1 páginas2 anos atrás
element14 APAC
Master Electronics
Farnell
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2012-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Peças relacionadas
Cap Film 0.68uF 1000V PP 5%( 31.5 X 18 X 27.5mm) Radial Wound 27.5mm 110C Automotive Bulk
Yageo GroupR474R36805001K
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR474R368050A1K
Film Capacitor, Polypropylene, 760V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Yageo Group R75QR36804000J fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Film 0.68uF 1000V PP 5%( 32 X 18 X 33mm) Radial Plastic Rectangular Can 27.5mm 0.0094 Ohm 105C Bulk
Radial Film Capacitor, 680nF, 250VAC, 1kVDC, 5%
FILM CAPACITOR, POLYPROPYLENE, 1
CAP FILM 0.68UF 5% 1KVDC RADIAL
Film Capacitors 1000V 0.68uF 5% LS=27.5mm
Radial R75 250V 0.68muF ±5% 1.260Lx0.512W 32.00mmx13.00mm
680nF ¡À5% 27.5mm 1KV 250V 9.4m¦¸ 32mm*13mm*22.1mm
CAP, 0.68µF, 1 KV, 5%, PP, RADIAL; Capacitance: 0.68µF; Voltage Rating: 1kV; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: R75 Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor Te