Yageo Group R71MI3470DQ00K
Film Capacitor, Polypropylene, 420V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group R71MI3470DQ00K.
IHS
Datasheet22 páginas2 anos atrás
JRH Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-40.00%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
12,319
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
420 V
420 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
13.589 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2012-09-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicECW-FD2W474K
Ecwf(D), Met Polyprop Film Cap, Rad Lead; 450Vdc,0.47Uf,10% Ls=15.0 Bulk St Rohs Compliant: Yes
PanasonicECW-FD2W474Q1
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
PanasonicECWF2W474KAQ
Film Capacitor, Polypropylene, 520V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount, 7135
Yageo GroupR71MN3470AA00K
Film Capacitor, B32672Z Series, 0.47 F, 10%, Pp (Polypropylene), 450 V Rohs Compliant: Yes
Descrições
Descrições de Yageo Group R71MI3470DQ00K fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Film 0.47uF 420V PP 10% (18 X 7.5 X 13.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 0.119 Ohm 105C Ammo
0.47 µF film capacitor, 220 VAC and 420VDC voltage rating, made of metallized polypropylene (PP), radial lead style, with wire leads.
470nF ¡À10% 15mm 18mm*7.5mm*7.5mm
0,47 U 420V |Kemet R71MI3470DQ00K