Yageo Group R463W468000M2K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 6.8uF, Through Hole Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group R463W468000M2K.
IHS
Datasheet19 páginas2 anos atrás
Datasheet9 páginas17 anos atrás
Farnell
JRH Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-5.90%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
2,299
Authorized Distributors
5
Capacitance
6.8 µF
6.8 µF
6.8 µF
Dielectric
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
40.1066 mm
40.1066 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2007-02-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Peças relacionadas
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 6.8uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 10% +Tol, 10% -Tol, 6.8uF, Through Hole Mount
Cap Film 6.8uF 305VAC PP 10% 41.5 X 20 X 39.5mm RDL 37.5mm Bulk
KYOCERA AVXFFB36A0625K--
Film Capacitor, Polypropylene, 720V, 10% +Tol, 10% -Tol, 6.2uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KW468050M2K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 6.8uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Mkp4 Series, 6.8 F, 10%, Pp (Polypropylene), 250 V Rohs Compliant: Yes
Descrições
Descrições de Yageo Group R463W468000M2K fornecidas pelos seus distribuidores.
Safety Capacitor, 6.8 uF, 310 VAC, ± 10%, X2, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, Through Hole
Cap Film Suppression X2 6.8uF 630VDC/310VAC PP 10% (41.5 X 20 X 40mm) Radial Wound 37.5mm 110C Bulk
SUPPRESSION CAP, 6.8UF, CLASS X2, RAD; Capacitance:6.8µF; Suppression Class:X2; Product Range:R46 310V Series; Voltage Rating X:310V; Voltage Rating Y:-; Capacitor Dielectric Type:PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance:± 10%; dv/dt Rating:100V/µs; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:110°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)