Yageo Group PHE840MB5470MB04R17
Radial FILM CAPACITOR PHE840M 275V 0.047muF ±20% 0.709Lx0.217W 18.00mmx5.50mm
NRND
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group PHE840MB5470MB04R17.
IHS
Datasheet1 páginas3 anos atrás
Datasheet3 páginas23 anos atrás
Farnell
Newark
element14 APAC
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+30.67%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
TraceParts
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2002-06-07
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Yageo GroupPHE426HK5470JR05
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, -200ppm/Cel TC, 0.047uF, 3916
Yageo GroupR76IF2470DQ30K
Yageo GroupR79IC2470Z340J
Cap Film 0.047uF 250V PP 5%( 7.2 X 4.5 X 9.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 105C Bulk
Descrições
Descrições de Yageo Group PHE840MB5470MB04R17 fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.047uF, 7122
Cap Film 0.047uF 760V PP 20% (18 X 5.5 X 10.5mm) Radial 15mm 105°C Bulk
Avnet Japan
PHE840 47NF POLYPROPYLENE FILM CAPACITOR 275 V AC +/-20%
X2 capacitor Temperature range: -40 ... 100 °C Capacitance tolerance: ±20% Dielectric: Metallised Polypropylene Film IEC-climate category: 40/100/56 Packaging: Bulk Pitch: 15 mm Capacitance: 47 nF Leg length: 17 mm Rated voltage: 275 VAC ø d: 0.8 mm
CAPACITOR, 0.047UF 275V X2 PHE840; Capacitor Application:Safety / Suppression; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:0.047µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:275V; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:15mm; Operating Temperature Range:-55°C to +105°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:5.5mm; External Length / Height:10.5mm; External Width:18mm; Lead Diameter:0.8mm; No. of Pins:2; Package / Case:Radial; Termination Type:Radial Leaded