Yageo Group ESK107M450AQ4AA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group ESK107M450AQ4AA.
IHS
Datasheet23 páginas2 anos atrás
Newark
Farnell
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
26,365
Authorized Distributors
3
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
370 mA
350 mA
Height - Seated (Max)
42.0116 mm
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2006-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Peças relacionadas
NichiconUVR2W101MRD
UVR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.866Dia 22.00mm 卤20% 100muF 450V
PanasonicECA2VHG101
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100 uF, 350 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Leaded
United Chemi-ConEKMG401ELL101ML40S
Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20% (16 X 40mm) Radial 7.5mm 350mA 2000h 105°C Bulk
NichiconUVK2G101MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 400V 100muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 450V 100muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Wurth Elektronik860011381012
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Descrições
Descrições de Yageo Group ESK107M450AQ4AA fornecidas pelos seus distribuidores.
ESK107M450AQ4AA, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
100 450V |Kemet ESK107M450AQ4AA
CAP, 100µF, 450V, 20%; Capacitance: 100µF; Voltage Rating: 450V; Product Range: ESK Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 22mm; Lead Spacing: 10mm; Height: 40mm; Operating Temperatur