Infineon IPP50R380CEXKSA1
Transistor MOSFET N-Channel 550V 14.1A Automotive 3-Pin TO-220 Tube
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Infineon IPP50R380CEXKSA1.
Upverter
Datasheet17 páginas13 anos atrás
IHS
TME
Factory Futures
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-25.76%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginGermany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-02-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-09-30
Peças relacionadas
Trans MOSFET N-CH 500V 7.1A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Trans MOSFET N-CH 560V 7.6A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Trans MOSFET N-CH 500V 4.5A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
onsemiFDP5N50NZ
N-Channel Power MOSFET, UniFETTM II, 500 V, 4.5 A, 1.5 Ω, TO-220
onsemiFDP8N50NZ
N-Channel Power MOSFET, UniFETTM II, 500 V, 8 A, 850 mΩ, TO-220
STMicroelectronicsSTP5NK50Z
N-channel 500 V, 1.22 Ohm typ., 4.4 A Zener-protected SuperMESH Power MOSFET in TO-220 package
Descrições
Descrições de Infineon IPP50R380CEXKSA1 fornecidas pelos seus distribuidores.
Power Field-Effect Transistor, 500V, 0.38ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Infineon NMOS CoolMOS CE, Vds=550 V, 10.6 A, TO-220, , 3
MOSFET N-Ch 550V 10.6A CoolMOS TO220
MOSFET N-Ch 500V 32.4A TO220-3
POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR, 5
Mosfet, N-Ch, 500V, 14.1A, To-220; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:14.1A; Drain Source Voltage Vds:500V; On Resistance Rds(On):0.35Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:13V; Threshold Voltage Vgs:3V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon IPP50R380CEXKSA1
500V CoolMOS™ CE is a price-performance optimized platform enabling to target cost sensitive applications in consumer and lighting markets by still meeting highest efficiency standards. The new series provides all benefits of a fast switching superjunction MOSFET while not sacrificing ease of use and offering the best cost down performance ratio available on the market.