Fastron 0603AS-068J-08
Inductor RF Chip Molded Wirewound 0.068uH 5% 200MHz 37Q-Factor Ceramic 0.4A 0.34Ohm DCR 0603 Automotive T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Fastron 0603AS-068J-08.
Master Electronics
Datasheet1 páginas2 anos atrás
Burklin Elektronik
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
3,696
Authorized Distributors
3
Inductance
68 nH
68 nH
68 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
400 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
340 mΩ
340 mΩ
340 mΩ
Q Factor
37
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
200 MHz
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Peças relacionadas
Inductor RF Wirewound 0.068uH 5% 200MHz 60Q-Factor Ferrite 0.5A 0.38Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Wirewound 0.068uH 5% 200MHz 55Q-Factor Ceramic 0.5A 0.38Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 68nH 5% 100MHz 27Q-Factor Ferrite 450mA 360mOhm DCR 1210 T/R
Wirewound Inductor, 68 nH, 0.36 ohm, 1 GHz, 450 mA, 1210 [3225 Metric], NLV32-EF Series
Descrições
Descrições de Fastron 0603AS-068J-08 fornecidas pelos seus distribuidores.
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor
Fastron
RF choke, SMD 0603, 68 nH, 600 mA, 0603AS-068J-08