Diodes Inc. SMBJ51A-13-F
SMBJ51A Series 600 W 51 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Diodes Inc. SMBJ51A-13-F.
HQonline
Datasheet6 páginas9 anos atrás
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
DigiKey
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-72.05%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
60.95 V
59.7 V
59.7 V
Clamping Voltage
82.4 V
82.4 V
82.4 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
7.3 A
7.3 A
7.3 A
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
BournsSMBJ54A
DO-214AA SMB SMBJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 60V 5muA 600W -55C~150C TJ
BournsSMBJ58A
TVS Diode, Transil SMBJ, Unidirectional, 58 V, 93.6 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ64A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 64V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ58A-13-F
SMBJ Series 600 W 58 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
onsemiP6KE7.5A
600 Watt SUR40 Transient Voltage Suppressor, 7.5 V, Unidirectional
Diodes Inc.SMBJ48A-13-F
Tvs Diode, 600W, 48V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ48A-13-F
Descrições
Descrições de Diodes Inc. SMBJ51A-13-F fornecidas pelos seus distribuidores.
Tvs Diode, 600W, 51V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ51A-13-F
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 51V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
7.3A 600W 82.4V 56.7V 51V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
PROTECTION TVS UNIDIRECTIONAL SMB 600W 51.0V ROHS 3K
TVS Diode Single Uni-Dir 51V 600W 2-Pin SMB T/R
600W Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 5µA, 51V
Diodes Inc SCT
TVS DIODE, 600W, 51V, UNIDIR, SMB;