Diodes Inc. SBR60A100CT
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 100V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Diodes Inc. SBR60A100CT.
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.64%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
TO-220-3
TO-220AB
TO-220AB
Forward Voltage
720 mV
890 mV
890 mV
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
30 A
20 A
20 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
27 ns
27 ns
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2006-04-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
STMicroelectronicsSTPS30SM100SFP
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 30A, 100V V(RRM), Silicon, TO-220AB
STMicroelectronicsSTPS15M80CFP
Rectifier Diode, Dual Common Cathode, 80 V, 15 A, 870 mV, 220 A, 175 C RoHS Compliant: Yes
STMicroelectronicsSTPS30M100SFP
Rectifier Diode, Single, 100 V, 30 A, 800 mV, 300 A, 150 C RoHS Compliant: Yes
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 45V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Descrições
Descrições de Diodes Inc. SBR60A100CT fornecidas pelos seus distribuidores.
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 30A, 100V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Schottky Rectifier, 100 V, 60 A, Dual Common Cathode, TO-220AB, 3 Pins, 840 mV
SBR60A100CT Series 100 V 60 A Through Hole Super Barrier Rectifier - TO-220AB
840mV@30A 100V 30A 1 pair of common cathodes TO-220AB-3 Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS
Schottky Diode, 100V, 60A, To-220Ab-3 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SBR60A100CT