Diodes Inc. BAS40DW-04-7-F
BAS40DW Series 40 V 600 mA Surface Mount Schottky Barrier Diode Arrays -SOT-363
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Diodes Inc. BAS40DW-04-7-F.
IHS
Datasheet5 páginas3 anos atrás
Newark
DigiKey
Diodes Inc SCT
iiiC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-41.18%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
Pegada
Baixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Esta peça
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-363
0402
Forward Voltage
380 mV
1 V
Reverse Voltage (DC)
Forward Current
Max Reverse Leakage Current
200 nA
Reverse Recovery Time
5 ns
5 ns
Capacitance
5 pF
300 fF
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Diodes Inc.BAS40TW-7-F
BAS40TW Series 40 V 600 mA Surface Mount Schottky Barrier Diode Arrays -SOT-363
Diodes Inc.BAS40BRW-7-F
BAS40 Series 40 V 600 mA Surface Mount Schottky Barrier Diode Arrays SOT-363
Diodes Inc.BAT54TW-7-F
Schottky Diode Sot363 T&r 3K Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BAT54TW-7-F
Descrições
Descrições de Diodes Inc. BAS40DW-04-7-F fornecidas pelos seus distribuidores.
Diode Schottky 40V 1A 6-Pin SOT-363 T/R / DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT363
Rectifier Diode, Schottky, 4 Element, 0.2A, 40V V(RRM), Silicon
DIODES INC. BAS40DW-04-7-FSmall Signal Schottky Diode, Dual Isolated, 40 V, 40 mA, 1 V, 800 mA, 125 C
40V 2 pairs in series 1V@40mA 200mA SC-70-6(SOT-363) Schottky Diodes ROHS
DIODE, SCHOTTKY, 40V, 0.2W, SOT363; Diode Configuration: Dual Isolated; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 40V; Forward Current If(AV): 40mA; Forward Voltage VF Max: 1V; Forward Surge Current Ifsm Max: 800mA; Operating Temperature Max: 125°C; Diode Case Style: SOT-363; No. of Pins: 6Pins; Product Range: BAS40 Series; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Current Ifsm: 600mA; Diode Type: Schottky; Junction Temperature Tj Max: 125°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +125°C; Reverse Recovery Time trr Max: 5ns; Reverse Recovery Time trr Typ: 5ns; Termination Type: Surface Mount Device