Cornell Dubilier SEK010M200ST
Capacitor, Aluminum Electrolytic, 1 uF, 20%, 200 VDC, Radial, 6.3x11mm, ESR 199.04 Ohms
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Cornell Dubilier SEK010M200ST.
Newark
Datasheet8 páginas4 anos atrás
Sager Electronics
Electro Sonic
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+172%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
48,209
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
199.04 Ω
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
17 mA
16 mA
16 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Cornell DubilierSEK010M250ST
Cap Aluminum 1uF 250V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 199.04 Ohm 17mA 2000h 105°C
NichiconUPW2E010MED
UPW Series 250 V 1 uF 6.3 x 11 mm LS=2.5 mm Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicECA-2EHG010
Cap Aluminum 1uF 250V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 17mA 2000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUVR2E010MED
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 1UF250V 20%, RADIAL 6.3X11 LS 2.5 MM
NichiconUPW2C010MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 160V 1muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECA-2EHG010B
Cap Aluminum Lytic 1uF 250V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 5mm 17mA 2000h 105C Automotive Ammo
Descrições
Descrições de Cornell Dubilier SEK010M200ST fornecidas pelos seus distribuidores.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SEK 200V 1muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Cap Aluminum Lytic 1uF 200V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 199.04 Ohm 17mA 2000h 105C
ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor 1UF, 200; 200V, 20%, RADIAL; Capacitance:1µF; Voltage Rating:200V; Product
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1uF 200V 20%