Cornell Dubilier EDLNF474B5R5C
EDL Series 0.47 F 5.5 V Ø21.5 x 8 mm LS=5 mm Stacked Coin Supercapacitor
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Cornell Dubilier EDLNF474B5R5C.
IHS
Datasheet8 páginas7 anos atrás
Electro Sonic
Sager Electronics
Newark
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
470 mF
470 mF
470 mF
Tolerance
30 %
80 %
80 %
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
5.5 V
5.5 V
5.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ω
30 Ω
30 Ω
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
8.001 mm
Max Operating Temperature
85 °C
70 °C
70 °C
Min Operating Temperature
-25 °C
-25 °C
-25 °C
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Cornell DubilierEDLSG474H5R5C
Capacitor;Aluminum Electronic (EDL) Stacked Coin;.47 F;5.5 Volt;Max Res. 30
PanasonicEECF5R5U474
Cap Supercap 0.47F 5.5V -20% to 80% (21.5 X 8mm) Radial Stacked Coin 5mm 1000h 70C Tray
PanasonicEECS5R5H474
Cap 0.47F 5.5V -20% to 150% 1000 hr (20 X 19 X 6mm) Radial Stacked Coin 20mm 70°C Tray
PanasonicEEC-S5R5V474
EEC-SG Series 5.5 V 0.47 F Ø 19 x 5.5 mm LS=5 mm Double Layer Gold Capacitor
NichiconJUMT1474MED
UM Series 0.47 F 2.7 V Ø6.3x9mm LS=2.5 mm Radial Electric Double Layer Capacitor
Cap Supercap 0.47F 4.2V 20% (21 X 14 X 3.5mm) SMD Gull Wing 0.13 Ohm 2000h 85C Bulk
Descrições
Descrições de Cornell Dubilier EDLNF474B5R5C fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Supercap 0.47F 5.5V -20% to 80% (21.5 X 8mm) Radial Stacked Coin 5mm 70C
Electric Double Layer Capacitor, 5.5V, 470000uF, Through Hole Mount
Supercapacitors / Ultracapacitors 0.47F 5.5V
CAPACITOR SUPER 0.47F 5.5V 30 OHM STKDCO; CAPACITOR SUPER 0.47F 5.5V 30 OHM STKDCOIN; Capacitance: 0.47F; Voltage Rating: 5.5V; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Product Range: EDL Series; Capacitance Tolerance: -; Packaging: Each; Lead Spacing: 5mm; ESR: 30ohm; No. of Pins: 2Pins