Cornell Dubilier CGS143U010R2C
CGS Series 14000uF 10V -10 / +75% Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Cornell Dubilier CGS143U010R2C.
Datasheet8 páginas5 anos atrás
Sager Electronics
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Peças relacionadas
Cornell DubilierCGS153U016R2L
Cap Aluminum 15000uF 16V -10% to 75% (34.925 X 66.675mm) Clamp Mount Screw Terminal 0.026 Ohm 5600mA 85°C
Cornell DubilierCGS133U050V3C
High-Cap Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor
Cornell DubilierCGS153U016R4C
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 15000uF 16V-10+75%
United Chemi-ConE36D101LPN153UEA5N
SERIES: 36DX; VOLT: 100; CAP: 15000; DIA X LENGTH: 76X105; PACKAGING: LG
NichiconLNT1H153MSE
Radial Can - Screw Terminals ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LNT 50V 15000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
NichiconLNT1V153MSE
Radial Can - Screw Terminals ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LNT 35V 15000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Descrições
Descrições de Cornell Dubilier CGS143U010R2C fornecidas pelos seus distribuidores.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 75% +Tol, 10% -Tol, 14000uF, Chassis Mount
Cap Aluminum Lytic 14000uF 10V -10% to 75% (34.925 X 53.975mm) Screw Terminal 0.03 Ohm 4900mA 2000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor 14000Uf, 10V, +75, -10%, Screw; Capacitance:14000Μf; Voltage(Dc):10V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:-10%, +75%; Capacitor Terminals:Screw; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Esr:0.03Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier CGS143U010R2C