Cornell Dubilier CGS133U040V4C
Aluminum Electrolytic Capacitor 13000µF 40V -10% to 75% (50.8 x 104.775mm) Screw Terminal
NRND
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Cornell Dubilier CGS133U040V4C.
Electro Sonic
Datasheet8 páginas4 anos atrás
Datasheet8 páginas5 anos atrás
Datasheet8 páginas6 anos atrás
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-5.13%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.55
Introduction Date2002-06-07
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Cornell DubilierCGS123U030R4C
Cap Aluminum 12000uF 30V -10% to 75% (34.925 X 104.775mm) Clamp Mount Screw Terminal 0.018 Ohm 8400mA 85°C
Cornell DubilierCGS123U035R4C
Cap Aluminum 12000uF 35V -10% to 75% (34.925 X 104.775mm) Clamp Mount Screw Terminal 0.018 Ohm 8400mA 85°C
Cornell DubilierCGS133U050V3C
High-Cap Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConE36D800LPN123MAA5M
Cap Aluminum Lytic 12000uF 80V 20%( 35 X 105mm) Screw Terminal 0.0156 Ohm 7560mA 2000h 85C
United Chemi-ConE36D400LPN123UA79M
SERIES: 36D; VOLT: 40; CAP: 12000; DIA X LENGTH: 34X79; PACKAGING: LG
United Chemi-ConE36D500LPN123TC54M
U36D Series 12000 uF 50 V ±20 % Can Aluminum Electrolytic Capacitor
Descrições
Descrições de Cornell Dubilier CGS133U040V4C fornecidas pelos seus distribuidores.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 40V, 75% +Tol, 10% -Tol, 13000uF, Chassis Mount
Capacitor; Al;13000uF;High Cap. Computer Grade;Screw;-10%;+75%;40VDC;50Svdc
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:Computer Grade; Capacitance:13000µF; Voltage Rating:40VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Package/Case:V4C; Lead Spacing:22.2mm; Termination Type:Screw ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR ALUM ELEC 13000UF, 40V, SCREW; Capacitance:13000µF; Capacitance Tolerance:+75, -10%; Voltage Rating:40V; ESR:0.017ohm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:105mm; Diameter:50.8mm; Capacitor Case Style:Can