Cornell Dubilier CD10FD111JO3
Mica Capacitor, Mica, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.00011uF, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Cornell Dubilier CD10FD111JO3.
IHS
Datasheet13 páginas3 anos atrás
Newark
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Stock
1,898
Authorized Distributors
4
Capacitance
110 pF
110 pF
110 pF
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
500 V
Tolerance
5 %
Temperature Coefficient
70 ppm/°C
Military Standard
Not
Height - Seated (Max)
8.89 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.20
Introduction Date1994-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Cornell DubilierCD15FD111JO3F
Cornell DubilierCD15FD111JO3
Cornell DubilierCD10FD101JO3F
Mica Capacitor, Mica, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.0001uF, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Cornell Dubilier CD10FD111JO3 fornecidas pelos seus distribuidores.
Mica Radial Lead Capacitors 110pF 500V +/-5%
Mica Capacitors, Standard Dipped 500V
MICA500V | Cornell-Dubilier CD10FD111JO3
Silver Mica Capacitor 110Pf, 500V, 5%, Radial; Capacitance:110Pf; Voltage(Dc):500V; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lead Spacing:3.6Mm; Capacitor Case/Package:Radial Leaded; Product Length:9.7Mm Rohs Compliant: No |Cornell Dubilier CD10FD111JO3