Cornell Dubilier 381LX821M100J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 100V 820muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Cornell Dubilier 381LX821M100J012.
Master Electronics
Datasheet11 páginas3 anos atrás
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Stock
10,974
Authorized Distributors
6
Capacitance
820 µF
820 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
202 mΩ
Ripple Current
1.4 A
1.35 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
NichiconLGU2A821MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 100V 820muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLGU2A821MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 100V 820muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell DubilierSLPX821M100A1P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 820uF 100V 20% 85C
United Chemi-ConEKMH101VSN821MP30T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF, 80V, 20%, RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Cornell Dubilier 381LX821M100J012 fornecidas pelos seus distribuidores.
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 820uF 100V 20% | Cornell-Dubilier 381LX821M100J012
Aluminum Electrolytic Capacitor, 820Uf, 100V; Capacitance:820Μf; Voltage(Dc):100V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:10Mm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LX821M100J012