Cornell Dubilier 381LX562M025H022
Cap Aluminum Lytic 5600uF 25V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.09 Ohm 2200mA 3000h 105°C
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Cornell Dubilier 381LX562M025H022.
IHS
Datasheet13 páginas12 anos atrás
Electro Sonic
Master Electronics
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
5.6 mF
5.6 mF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 mΩ
107 mΩ
Ripple Current
2.2 A
2.2 A
Height - Seated (Max)
32.004 mm
29.9974 mm
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicECO-S1EA562AA
CAPACITOR 5600UF 25V ELEC TSHA
NichiconLGU1E562MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 25V 5600muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
PanasonicECO-S1EP562BA
Cap Aluminum 5600uF 25V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 0.095 Ohm 2860mA 3000h 85°C Bulk
NichiconLLS1E562MELZ
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 5600uF, Through Hole Mount
Cornell DubilierLP562M025E1P3
Cap Aluminum Lytic 5600uF 25V 20% (30 X 25mm) Snap-In 10mm 0.09 Ohm 1857mA 1000h 105C
United Chemi-ConEGPD250ELL562ML30H
GPD Series 25 V 5600 uF 135°C Ø16x30mm LS=7.5mm Aluminum Electrolytic Capacitor
Descrições
Descrições de Cornell Dubilier 381LX562M025H022 fornecidas pelos seus distribuidores.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 5600UF, 25V
CAP ALUM 5600UF 20% 25V SNAP