Cornell Dubilier 381LX271M450K452
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 270uF 450V 20% | Cornell-Dubilier 381LX271M450K452
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Cornell Dubilier 381LX271M450K452.
Sager Electronics
Electro Sonic
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Stock
5,461
Authorized Distributors
5
Capacitance
270 µF
270 µF
270 µF
Mount
Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
614 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
10000 hours
Ripple Current
1.2 A
1.19 A
1.19 A
Height - Seated (Max)
46.99 mm
46.99 mm
46.99 mm
Introduction Date2001-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicECO-S2GB271CA
Cap Aluminum 270uF 400V 20% (25 X 50mm) Snap-In 10mm 0.614 Ohm 1200mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECO-S2WB271DA
Cap Aluminum 270uF 450V 20% (30 X 45mm) Snap-In 10mm 0.614 Ohm 1190mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECO-S2GB271EA
Cap Aluminum 270uF 400V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.614 Ohm 1200mA 3000h 105°C Bulk
Cornell Dubilier381LR271M400J452
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 400V 20%
Cornell Dubilier381LR271M400K032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 400V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 450V 270muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Descrições
Descrições de Cornell Dubilier 381LX271M450K452 fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Aluminum Lytic 270uF 450V 20% (30 X 45mm) Snap-In 10mm 0.614 Ohm 1200mA 3000h 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 270Uf, 450V; Capacitance:270Μf; Voltage(Dc):450V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:10Mm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LX271M450K452