Cornell Dubilier 381LR471M200J022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 200V 470muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Cornell Dubilier 381LR471M200J022.
New Yorker Electronics
Farnell
Electro Sonic
Tendência de 3 meses:
+3.74%
Stock
15,302
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
317 mΩ
Ripple Current
1.85 A
1.5 A
1.5 A
Height - Seated (Max)
29.9974 mm
29.9974 mm
29.9974 mm
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicEETED2D471BA
Cap Aluminum 470uF 200V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 0.317 Ohm 1850mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECO-S2EB471DA
Cap Aluminum 470uF 250V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1400mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicEET-ED2E471BA
Cap Aluminum 470uF 250V 20% (22 X 45mm) Snap-In 10mm 0.317 Ohm 1850mA 3000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXLGU2E471MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 250V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSLP471M250E3P3
CAPACITOR;ALUMINUM ELECTROLYTIC;CAP 470UF;TOL20%;SNAP IN;VOL-RTG 250V;30X30
Cornell Dubilier381LX471M250K022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 250V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Descrições
Descrições de Cornell Dubilier 381LR471M200J022 fornecidas pelos seus distribuidores.
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 470uF 200V 20% | Cornell-Dubilier 381LR471M200J022
Cap Aluminum Lytic 470uF 200V 20% (25 X 30mm) Snap-In 10mm 0.317 Ohm 1.85A 3000h 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF,; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF, 200V; Capacitance:470µF; Voltage(DC):200V; Voltage(AC):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 200V; Rango De Producto:Serie 381Lr; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:200V; Diámetro:25Mm; Resistencia Esr:0.317Ohm; Altura:30Mm; Espaciado De Cable:10Mm |Cornell Dubilier 381LR471M200J022