Coilcraft SLC7649S-101KLB
General Purpose Inductor, 0.1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2927
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft SLC7649S-101KLB.
IHS
Datasheet2 páginas3 anos atrás
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-22.22%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
16,162
Authorized Distributors
2
Inductance
100 nH
100 nH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
170 µΩ
170 µΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 0.1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Ind Shielded Multi-Layer 100nH 10% 25MHz 20Q-Factor Ferrite 300mA 0805
General Purpose Inductor, 0.1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 2012/0805
General Purpose Inductor, 0.1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 1608/0603
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.1uH 10% 25MHz 30Q-Factor Ferrite 0.25A 0.25Ohm DCR 1206 T/R
Descrições
Descrições de Coilcraft SLC7649S-101KLB fornecidas pelos seus distribuidores.
Power inductor, shielded, 10% tol, SMT, RoHS
Surface Mount Power Inductor, SLC7649 Series, 100 nH, 10%, Shielded, 0.17 ohm, 39 A RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 100NH, 39A, 10%, PWR, 110MHZ; Inductance: 100nH; RMS Current (Irms): 39A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 42A; Product Range: SLC7649 Series; Power Inductor Case: 7.62mm x 7.49mm x 4.96mm; DC Resistance Max: 0.17ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Self Resonant Frequency Min: 110MHz