Coilcraft 1008LS-332XJLB
General Purpose Inductor, 3.3uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft 1008LS-332XJLB.
Coilcraft Direct
Newark
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
208
Authorized Distributors
0
Inductance
3.3 µH
3.3 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
450 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.46 Ω
1.46 Ω
Q Factor
37
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Peças relacionadas
Ind Chip Wirewound 3.3uH 5% 7.9MHz 32Q-Factor Ferrite 450mA 1008 T/R
General Purpose Inductor, 3.3uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 3.3uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0805
Inductor General Purpose Unshielded Wirewound 3.3uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor 260mA 1210 T/R
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 3.3uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 0.355A 0.8Ohm DCR 1812 T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 3.3uH 5% 7.96MHz 30 Q-Factor Ferrite 260mA T/R
Descrições
Descrições de Coilcraft 1008LS-332XJLB fornecidas pelos seus distribuidores.
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 3.3UH, 5%, 120MHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 3.3UH, 5%, 120MHZ, SMD; Product Range:1008LS Series; Inductance:3.3 H; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:1008 [2520 Metric]; Self Resonant Frequency Min:120MHz; DC Resistance Max:1.46ohm; DC ;RoHS Compliant: Yes