Coilcraft 1008LS-182XJLB
General Purpose Inductor, 1.8uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft 1008LS-182XJLB.
Coilcraft Direct
Newark
Megastar
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
423
Authorized Distributors
0
Inductance
1.8 µH
1.8 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
600 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
840 mΩ
840 mΩ
Q Factor
37
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Ind Chip Wirewound 1.8uH 5% 7.9MHz 39Q-Factor Ferrite 600mA 1008 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 1.8uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 350mA 900mOhm DCR 1210 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 1.8uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor 390mA 650mOhm DCR 1812 T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 1.8uH 5% 7.96MHz 30 Q-Factor Ferrite 350mA T/R
Ind Chip Molded Bobbin Core 1.8uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 390mA 1812 T/R
General Purpose Inductor, 1.8uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Descrições
Descrições de Coilcraft 1008LS-182XJLB fornecidas pelos seus distribuidores.
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 1.8UH, 5%, 170MHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 1.8UH, 5%, 170MHZ, SMD; Product Range:1008LS Series; Inductance:1.8 H; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:1008 [2520 Metric]; Self Resonant Frequency Min:170MHz; DC Resistance Max:0.84ohm; DC ;RoHS Compliant: Yes