Coilcraft 0805CS-821XJLB
General Purpose Inductor, 0.82uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft 0805CS-821XJLB.
Stock
6,229
Inductance
820 nH
820 nH
820 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
180 mA
DC Resistance (DCR)
2.35 Ω
2.35 Ω
2.35 Ω
Q Factor
23
Test Frequency
25 MHz
25 MHz
25 MHz
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Singapore, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Peças relacionadas
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.82uH 5% 25MHz 23Q-Factor Non Magnetic 0.18A 2.35Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Wirewound 0.82uH 5% 25MHz 23Q-Factor Ceramic 0.18A 2.3Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.82uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 820nH 5% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 150mA 0805
General Purpose Inductor, 0.82uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Descrições
Descrições de Coilcraft 0805CS-821XJLB fornecidas pelos seus distribuidores.
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.82uH 2% 25MHz 23Q-Factor Ceramic 0.18A 2.35Ohm DCR 0805 Automotive T/R
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0805CS Series, 820 nH, 5%, 0805 [2012 Metric] RoHS Compliant: Yes
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active Contains Lead Fixed Inductor 125C 310MHz 2.35Ohm 820nH
INDUCTOR, 820NH, 5%, 310MHZ, RF, SMD; Inductance: 820nH; Product Range: 0805CS Series; DC Current Rating: 180mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available