Coilcraft 0805CS-121XGLC
Inductor RF Chip Wirewound 120nH 2% 150MHz 50Q-Factor Ceramic 400mA 510mOhm DCR 0805 Automotive T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft 0805CS-121XGLC.
IHS
Datasheet3 páginas3 anos atrás
Coilcraft Direct
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-41.44%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
6,969
Authorized Distributors
3
Inductance
120 nH
120 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
510 mΩ
510 mΩ
Q Factor
50
Test Frequency
150 MHz
150 MHz
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Singapore, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor RF Wirewound 0.12uH 2% 150MHz 50Q-Factor Ceramic 0.4A 0.51Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.12uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.12uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Ind Chip Wirewound 120nH 2% 150MHz 32Q-Factor Ceramic 300mA 0603 Punched Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.11uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Inductor RF Wirewound 0.12uH 2% 25MHz 60Q-Factor Ceramic 0.65A 0.63Ohm DCR 1008 T/R
Descrições
Descrições de Coilcraft 0805CS-121XGLC fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 0.12uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Fixed Inductors 0805CS AEC-Q200 120 nH 2 % 0.4 A
INDUCTOR, 120NH, 2%, 1.1GHZ, RF, SMD; Inductance: 120nH; Product Range: 0805CS Series; DC Current Rating: 400mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available