Coilcraft 0603HP-4N7XGLU
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft 0603HP-4N7XGLU.
Newark
Megastar
Stock
2,027
Authorized Distributors
0
Inductance
4.7 nH
4.7 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.1 A
DC Resistance (DCR)
100 mΩ
100 mΩ
Q Factor
75
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0051uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0043uH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.7A 0.091Ohm DCR 0402 T/R
Descrições
Descrições de Coilcraft 0603HP-4N7XGLU fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Inductors 0603HP Hi Perfrmnce 4.7 nH 2 % 1.1 A
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 4.7NH, 2%, 7.9GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 4.7NH, 2%, 7.9GHZ, SMD; Product Range:0603HP Series; Inductance:4.7nH; Inductance Tolerance: 2%; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Self Resonant Frequency Min:7.9GHz; DC Resistance Max:0.1ohm; DC Current;RoHS Compliant: Yes