Coilcraft 0603HP-23NXGLU
General Purpose Inductor, 0.023uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft 0603HP-23NXGLU.
Coilcraft Direct
element14 APAC
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
603
Authorized Distributors
1
Inductance
23 nH
23 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
850 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
183 mΩ
183 mΩ
Q Factor
80
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 0.023uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.022uH 2% 50MHz 55Q-Factor Ceramic 1A 0.12Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Descrições
Descrições de Coilcraft 0603HP-23NXGLU fornecidas pelos seus distribuidores.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 23NH, 2%, 3GHZ, RF, SMD; Inductance: 23nH; Product Range: -; DC Current Rating: 850mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.183ohm; Inductance Toler
INDUCTOR, RF, 23NH, 2%, 3GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0603HP Series; Inductance:0.023µH; Inductance Tolerance:± 2%; Self Resonant Frequency (Min):3GHz; DC Resistance Max:0.15ohm; Current Rating:850mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:850mA; Q Factor:80; Q Test Frequency:1.7MHz