Coilcraft 0603HP-12NXJLU
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
Preço e estoque
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603HP-12NXJLU05Cut Tape
14h
Classic Components0603HP-12NXJLU199
2d
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft 0603HP-12NXJLU.
Coilcraft Direct
Newark
Farnell
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
199
Authorized Distributors
1
Inductance
12 nH
12 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.1 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
88 mΩ
88 mΩ
Q Factor
91
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.011uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Inductor RF Wirewound 0.012uH 5% 100MHz 40Q-Factor Ceramic 1A 0.09Ohm DCR 1206 T/R
Descrições
Descrições de Coilcraft 0603HP-12NXJLU fornecidas pelos seus distribuidores.
Surface Mount High Frequency Inductor, 0603HP Series, 12 nH, 5%, 0603 [1608 Metric], 4.1 GHz RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 12NH, 5%, 4.1GHZ, RF, SMD; Inductance: 12nH; Product Range: 0603HP Series; DC Current Rating: 1.1A; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.088ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 4.1GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 0603 [1608 Metric]