Coilcraft 0402CS-5N1XGLU
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft 0402CS-5N1XGLU.
Newark
Datasheet2 páginas5 anos atrás
Datasheet2 páginas13 anos atrás
Coilcraft Direct
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Pegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
1,465
Authorized Distributors
1
Inductance
5.1 nH
5.1 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
800 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
83 mΩ
83 mΩ
Q Factor
82
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Peças relacionadas
Inductor RF Wirewound 0.0051uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.0056uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.76A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Descrições
Descrições de Coilcraft 0402CS-5N1XGLU fornecidas pelos seus distribuidores.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0402CS Series, 5.1 nH, 2%, 0402 [1005 Metric] RoHS Compliant: Yes
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0051uH 2% 250MHz 56Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 Automotive T/R / Chip Inductors - 0402CS (1005)
INDUCTOR, 5.1NH, 2%, 4.8GHZ, RF, SMD; Inductance: 5.1nH; Product Range: 0402CS Series; DC Current Rating: 800mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available